Me peame rääkima suurustest!

Mida tähistab näiteks nr 36 seeliku sees? Tänaseks hetkeks kahjuks mitte midagi!
Enne 19. sajandit õmmeldi kõik rõivad täpselt kandja mõõte arvestades, kas rätsepa töökojas või siis kodus endale ja perele. Kuid rätsepad märkasid, et kohati erinevad inimeste mõõdud vähe, ja töötasid välja suurusnumbrite süsteemi. Loomulikult aga igaüks oma.

Peale Teist maailmasõda, kui toimus suurtööstuste areng, hakati ka rõivaid üha rohkem masstootma. Paljud riigid kogusid statistikat, et luua arusaadav suuruste süsteem. Näiteks Suurbritannias koguti 1950-ndate aastate alguses üle viie tuhande 18-70 aastase naise mõõdud, igalt naiselt võeti 37 mõõtu ja kokku saadi üle 200 000 mõõdu. Nii pani British Standards Institution (BSI) 1953. aastal kokku suuruste baastabeli. Kahjuks võib kogu ürituse pidada läbikukkunuks, sest tootjad ei olnud eriti usinad seda kasutusele võtma ja eelistavad tänapäevani kasutada oma moemaja-siseseid suuruste tabeleid.

Hullumeelne suurusnumbrite sõda moemaailmas

See tähendab, et poes on müügil kleit, kus sees võib olla number 4, 12, 38, 36EU, 42, M (seejuures need kõik tähistavad sama suurusnumbriga rõivast) jne. Kokku on kasutusel sadu eri süsteeme, rääkimata veel jalanõudest... :D

Entusiastlikud ostlejad on teinud maailmas lugematuid katseid. Näiteks teksapükstega, mille ametlik suurus on 36. Samas poes võib sama suurusnumbriga, aga kahe erineva teksapaari mudeli värvli mõõt erineda kuni 20 cm. On üüratu vahe, kas su vööümbermõõt on 70 või 90 cm. Ja kindlasti ei istu neile kahele täpselt sama suurus püksid, ent ometi püütakse sageli ka väita, et justkui peaks ju minema!

Keerukamaks teeb numbrite-suuruste teema ka näiteks see, et kuna inimesed on varasemate ajastutega võrreldes veidi kosunumad ja kogukamad, siis on tootjad hakanud vaikselt suurusnumbreid ümber tegema. Rõivas, mis varem oli mõne moemaja mõõtude järgi 38, on järgmises kollektsioonis 36 – sama suurusega ese, uus ajastu, teine silt. Lisaks teevad paljud moemajad eri kollektsioone noorematele ja vanematele tarbijatele ning tihti on needki eri mõõtudega. Sama tootja ühe brändi 36 mõõdud on selle tootja, sama tehase ja samade õmblejate käe alt tulnuna, aga teise brändi nime all hoopis 38.  

Sisuliselt, kui sa ei osta alati sama tootja sama kollektsiooni rõivaid, siis tarbijana võib poes hulluks minna!

Parim on tüllseelik valida mõõdetava mõõdu järgi

Ka meie diskuteerime tihti oma klientidega suurusnumbrite üle. Kuidagi ei ole piisav info, et soovin seelikut, suurus 36. Mis süsteemi 36? Seetõttu jõudsime otsusele, et aitab müstilisest numbrist 36! Võtame kasutusele kõige lihtsama ja kõigile harjumuspärase meetermõõdustiku. Õnneks on seelikute maailmas see mõnusalt lihte :)

Näiteks fikseeritud värvliga Mi Butterfly tüllseelikutel on kaks olulist mõõtu: värvli laius ja seeliku pikkus. Mõlemaid annab ju väga edukalt edasi anda sentimeetrites! Kui edaspidi näed meie e-poes või sildil infot, et värvel on 72 cm ja pikkus 60 cm, siis täpselt seda see tähendabki! Enam ei ole vaja otsida suuruse tabeleid ja mõistatada, kui suur on meie 36. Valmis seelikute suurused kasvavad 4 cm sammuga.

Kui tellid seeliku, mis tehakse täpselt sulle, siis kirjuta kommentaari julgelt täpne mõõt. Sina tead kõige paremini, milline on sinu kõige ideaalsem seeliku kandmise koht (kas pihal või puusal) ning mis mõõduga seelik selle jaoks peaks olema. Olgu see siis 72, 73 või 173 cm. Pikkusega täpselt sama - saame teha seeliku pikkusega 73,5 cm, kui see on täpselt sinu unistuste seeliku pikkus. Tellimisel vali menüüst lähim mõõt. Näiteks soovides saada 72 cm vööga seelik, vali suurus 70. Soovides saada 73 cm vööga seelik, vali 74 jne. Vöö mõõt ei muuda seeliku hinda. 60 cm vööümbermõõduga seeliku hind on täpselt sama, mis 120 cm vööga seelikul.

Hinda muudab pikkus. Ja siin vali samamoodi - kui on soov saada 75 cm pikkune seelik, vali pikkuseks 70 ja kui 76 cm seelik, siis 80 ehk ümarda lähima täiskohani ja kirjuta täpne mõõt kommentaari. Kahjuks meie e-pood pole veel nii võimekas, et sentimeetri kaupa kõiki mõõte kuvada. Aga arendus käib, et peagi oleks!

Alati paindlik Froufrou satsiseelik

Venivate värvlitega pole vöömõõt paraku nii täpne, kuna värvel...noh...venib! :D Igal suurusnumbril on vahemik, mis mõõdus pihale värvel sobib. Seega otsustasime esialgu jätta kasutusele XS, S, M, L ja XL suurused. Kõige parema tulemuse just teile õmmeldud seelikule saab ka siin täpse mõõdu järgi tehes. Taas ei mõjuta värvli mõõt seeliku hinda.

Meie Froufrou seelikute satsid lähevad 8 cm sammuga ning valmis seelikute pikkused on täpselt nende astmetega. Teile teie unistuste seelikut õmmeldes saame seeliku kogupikkust soovi korral pisut mõjutada värvli pikkusega. Standardvärvel on naiste seelikul 12 cm, lastel 10 cm ja beebidel 8 cm. Teie kirjutage kommentaari oma soovid ja täidame need suurima hea meelega! Värvli pikkuse valik sõltub palju ka isiklikust eelistusest. Oleme teinud seelikuid värvliga 20 cm ja kandja on õnnelikumast õnnelikum :) Seejuures, võta mõõt alati sealt, kus seelikut kannad. Kui eelistad seelikut pigem puusal kanda, võta mõõt umbes sealt, kus jääks asuma värvli keskkoht ehk arvesta, et värvel on umbes 6 cm üleval ja 6 cm allpool. Kui kõige meelsamini kannad seelikut pihal, siis mõõda ära kõige kitsam koht kehal. Ka seal kandes istub värvel umbes keskel.  

Laste kleitidega on „lihtne“, need õmbleme laste pikkuse järgi. Paraku muidugi on laste kehakujud kiitsakatest kriipsudest mõnusate pontsudeni välja ning ei kasva neil ka kehad ja jalad samas tempos. Õnneks oleme loonud  nii mõnegi tegumoe, mis laiuses on kohendatav, kuid valmis kleitide pikkused (näiteks kas kleit on maani või pahkluuni) sõltuvad palju sellest, kuidas kleit lapsel seljas istub. Parima tulemuse saab ka siin alati täpsete mõõtude järgi õmmeldes!

Loodame, et uus süsteem on selgem kui varasem. Meie eesmärk on alati see, et endale kõige sobivama valiku tegemine oleks võimalikult lihtne. Kõik kommentaarid ja ettepanekud on alati teretulnud!

Leia oma unistuste seelik meie valmis seelikute seast või lase endale päris enda tundega iludus õmmelda! Tee tellimus läbi e-poe, kirjuta meile lizkizcouture@gmail.com või täida allolev vorm oma salajaste soovidega ;)


Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Täiuslik lasteaia lõpukleit

Järgmine

Sinu suuruses ja sinu moodi Froufrou!

Jaga seda artiklit