Pulmakleit on tihti ühe naise elus kõige tähtsam kleit. See on kleit, millest mõni tüdruk hakkab unistama juba pisikese printsessina ja mida ideaalses maailmas peaks olema iga naisterahva riidekapis vaid üks ja ainus.
Kõik see ootus on loonud kleidile uskumatu aura. See lihtsalt peab olema eriline! Täpselt sinu moodi ja selline, mida pole kellegi teisel.
Võimalusi on tulevasel pruudil mitu. Saab valida mõni valmiskleit poest, lasta ümber teha ema, vanaema või tädi mälestustega laetud kaunitar, täiustada enda olemas olevat või lasta disainida ja õmmelda endale unistuste kleit. Poe valikuid me siin ei lahka, aga kindlasti astuge mõnest valmiskleitide salongist läbi, et proovida ja tunnetada, mis teile istub ja mis kohe vastu karjub, et ei ole teie oma.
Eeltöö on pool tööd
Loomulikult võib meie stuudiosse astuda nii, et endal ühtegi ideed ega eelistust pole. Siiski võiks vähemalt mõtiskleda, mis värvi kleit võiks olla ja milliste toonidega see harmoneeruma peaks ehk mida peig kannab, kus pidu toimub ning kuidas peokoht dekoreeritud on. Levinud on tänapäeval juba igasuguseid värve, näiteks võib talvise pulma kleit olla hoopis hõbedane!
Kas unelmates on kleit lühike või pikk? Milline võiks olla seeliku siluett? Kas silme ees on kleidil lõhikud või varrukad, milline dekoltee kaunistab sind, kas sulle meeldiks hoopis avatud selg? Või kinnine? Millised on materjalide, kaunistuste eelistused, armastad sa lilli, liblikaid, lehti või abstraktseid mustreid? Kas sind kõnetab pits ja kristallid või siidine siledus?
Pole hullu, kui sa kõigile küsimustele kohe vastuseid ei tea. Piisab ka sellest, kui oled endale näiteks teadvustanud, et vihkad lillemustriga valget pitsi ja me ei paku seda sulle, vaid leiame rombidega pitsi. Ja leiame ülejäänule vastuse koos, kombineerides eri võimalusi.
Kui unistad oma tulevasest pulmast, vaata netis ringi ja kogu pilte ning kirjuta juurde, mis selles kleidis meeldib ja mis ei meeldi. Näiteks „Armastan selle kleidi seelikut aga varrukapits on imelik“, „Meeldivad hullupööra selle varruka nööbid“, „Tahan vööle umbes sellist suurt lipsu!“, „Unistan pärlitest nööpidest, millest on seljal rida nagu pärlikee!“ jne.
On täiesti arusaadav ja palju levinum mure, kui sa arvad, kui sul pole õrna aimugi, kas tahad siidist või polüestrist kleiti. Mõlemast saab võrratu unistuste kleidi igal juhul! Võibolla kuuled mõndasid kanga nimetusi üldse esimest korda. Näiteks ainuüksi tüllide valik võtab teemaga mitte kursis olevatel inimestel silme eest kirjuks ja sellest kirjutasime siin.
Võibolla on sul ainult
tunne, kuidas kleidikangas liikuma või langema peab. Näiteks käis meil pruut, kelle soovid algasid sellest, et kleit peaks kõnetama tema rahvatantsija tausta ning ta ei soovi tülli ega klassikalist pitsi. Tulemuseks sai pildil olev eritellimusel tikitud rahvuslike motiividega puuvillane kleit puuvillaste pitsiribadega ja see oli täiuslik!
Elutähtis planeerimine
Mida varem kleidi peale mõelda, seda rohkem on aega nö kokku panna just sinu kleit: tellida õige kangas, vajadusel lasta kududa pits, kasvõi lasta trükkida sinu unistuste mustriga šifoon, millesugust mitte kellelgi ei ole. See aga tähendab, et ideaalselt peaks kleidile hakkama mõtlema umbes aasta enne pulmi, et jõuaks kõik imed ellu viia. Tagasihoidlikumalt võttes piisab ka kuuest kuust. Absoluutselt minimaalselt on vaja kahte nädalat, aga siis peab arvestama, et kleiti saab õmmelda stuudios olevatest materjalidest ning lisandub kiirtöö hinnalisa. Aga kleidi saab! :D Õnneks on meil riiulites kastide kaupa tülli, pitsi, siidi, sifooni jne. 80% pruutidest leiab olemasolevast omale meelepärase.
Kui kleit on planeeritud, välja mõeldud ja materjal hellalt kõrvale tõstetud, saame meie kalendrisse kirja panna kleidi õmblemiseks määratud aja ja teie saate minna rahulikult edasi muude toimetustega. Nimelt varajase planeerimise vajadus tuleneb lisaks kanga varumisele ka meie meeskonna töö planeerimisest, sest eks see ju nii kipub minema, et enamus pulmi soovitakse suveperioodil pidada ;)
4-2 nädalat enne pulmi kohtume uuesti ja võtame mõõdud, ning hakkame kleiti õmblema. „Miks nii hilja?“ küsib nüüd nõudlikult nii mõnigi pruut. Paljud ostavad kleidi mitu kuud või isegi aastat ette ning siis jõuavad paar päeva või nädal enne pulmi meie ateljee uksele, sest kleiti on vaja kohendada. Pruut on kas suures pulmaärevuses kaotanud kaalu, teinud trenni ja keha on varasemast trimmis, jäänud ootamatult rasedaks, või pulmatordi maitsmisel natuke plaanitust rohkem maitseid manustanud. Olgu ükskõik neist miljonist põhjusest, mis naise keha muudavad, tulem on see, et aasta või isegi kaks kuud tagasi ideaalselt istunud kleit ei lähe selga või istub nagu kott. Mure suur, kuid alati leiame lahenduse ja teeme kleidi parajaks. Ükskõik, kas see on Hiinast tellitud või meie juures õmmeldud. Kleit peab pulmapäeval seljas istuma ja olema mõnus kogu peo vältel!
Kui oleme mõõduvõtmise päeva kokku leppinud, pane meie juurde tulles selga see pesu, mida plaanid pulmakleidi all kanda. Nii nagu võib kehakuju muutuda loomulikul teel, võib „see äge pitsiline ja seksikas body, mis ma leidsin!“ timmida vöökoha just nii palju peenemaks, et palja ihu järgi õmmeldud kleit tundub äkitselt suur. Või muidu lihtsamaid toestuseta rinnahoidjaid kandev neiu soovib pulmapäeval hoopis teise tegumoega pesu kanda ning kehakuju muutub taas.
Võimalusel võta kaasa ka jalavarjud, mille oled kleidi juurde ostnud, sest kui soov on saada maani kleit ning hiljem osta 10 cm kõrgemad kontsad, ei õnnestu seelikut enam kuidagi pikemaks venitada.
Kui oleme mõõdud võtnud ja kleidi valmis lõiganud, traageldame selle kokku ning nädal hiljem ootame sind proovi. Kui tegu on eriti keeruka lõikega, siis loome esmalt mulaaži (ära muretse, kleiti tellides me ütleme, kas on vaja mulaaž ja kahte proovi, või piisab ühest. Samas teeme proove alati täpselt nii palju, et kleit saaks seljas istuma!).
Proovis taas selga pesu, mida plaanid kleidi all kanda ja kui kõik saab täpselt soovi järgi paika timmitud ja nööpnõeltega paika pandud, siis peale esimest proovi nädala pärast on kleit valmis ja sa võid sellele järgi tulla! :) Meile alati meeldib, kui pruut meie juures valmis kleiti ka selga proovib. Nii näeme, et kõik sai ikka õigesti ja kogu meeskond saab silmanurgast pisarat pühkida, et nii ilus tuli! Aga muidugi saame vajadusel saata kleidi teile postiga.
Seejärel jääb üle ainult oma pulmapäeva nautida! Muide, me armastame pilte oma kleitidest ning vaatame neid stuudios kõik koos sooja tunde ja heldimusega. Alati hea meelega jagame neid oma FBs, instas ja kodulehel (kui pruudid muidugi lubavad). Sest me oleme ju oma saavutuse üle uhked!
Mis maksab kleit?
See on see küsimus, millega kõik alustavad. Vastus on 50 – 5 000 000 eurot. Siin on nii palju muutujaid, et see on kõige täpsem (ehk täiuslikult ebatäpne) vastus mida ma anda saan.
50 euro eest saad sa näiteks venivast polüestepitsist maikalõikelise lühikese kleidikese, mis sobib ideaalselt hipi rannapulma, kus peiul on jalas valged šortsid ja pulmaliste soengud on valmis sasinud soe meretuul.
Kui kleidis on sadu meetreid vegansiidist ja tüllist alusseeliku kihte, sellel on kootud ülikahar siidniidist Haapsalu pitsikirjades käsitööna kootud õrn seelik, mis on üle tikitud päris teematitega ja kuld brokaadiga, siis viis miljonit eurot on igati õiglane hind, arvestades, et kleidi valmimisse panustavad kümned meistrid tuhandeid töötunde. P.S see kleit tuleb ette tellida minimaalselt kuus kuud :P
Aga kui äärmused korraks kõrvale jätta, siis keskmiselt jääb pulmakleit 500 ja 2000 euro vahele. Sellesse vahemikku mahub mõnusa voogava piisava hulga tülliga seeliku ja keha järgi õmmeldud imeilusa pitsilise ülemise osaga kleit. Täpne hind sõltub pikkusest, sest 157 cm pikkusele pruudile läheb seelikusse oluliselt vähem materjali, kui 175 cm kauntari seelikusse. Seejärel juba täpsustavad küsimused, nagu kui kohev seelik tuleb, milline on valitud pitsi hind, kui keeruline on lõige jne.
Saame aru, et paljudel paaridel on paika pandud eelarve. Kui kleidi real on näiteks 700 eurot, siis saame rääkida pruudiga tema soovid läbi ja pakkuda alternatiive. Näiteks siid on kallim, kui viskoos ja polüester. Mõne detaili materjali asendamise või kaunistustele alternatiivide leidmisega saab alati mängida ka kleidi hinnaga.
Kleit vaid üheks korraks? Aga miks!
Paljud kannavad seda kleiti vaid korra, sest neile on see kleit märgilise tähtsusega ja hoiab endas selle erilise päeva tunnet. Aga me armastame ka praktilisi pruute, kes lasevad õmmelda näiteks seeliku ja pluusi, et neid saaks hiljem eraldi kanda! Oleme ka teinud näiteks pulmakleidi seelikust lühikese seeliku ja ülejäänud kangast paari tütrele seeliku. Valget kleiti saab ka loominguliselt värvida. Oleme alati avatud kõiksugusteks loovateks lahendusteks!
Kirjuta meile lizkizcouture@gmail.com või täida allolev vorm oma unistuste ja soovidega. Me teame, kuidas neid täita!
Kommentaarid