Sinu suuruses ja sinu moodi Froufrou!

Froufrou slogan on – Sinu nägu Froufrou! See tähendab muuseas ka seda, et sa pead ise tunnetama, kui pikk ja lai seelik sinuga täpselt imelises kooskõlas on ;)

Aastatega oleme ikka ja jälle pidanud ümber lükkama arvamust, et Froufrou seelik on üks neist esemetest, mille ükskõik mis suurus sobib kõigile. Kurikuulus „one size fits all“ - nein-nein-njet-no-noo-ei! 

Meie valikus on ainuüksi 5 värvli standardsuurust (XS-S-M-L-XL), kusjuures viimase õmbleme täpselt kliendi mõõdu järgi. Lisaks pakume seelikuid vahemikus 2-14 satsi ehk 13 eri pikkust. Seejärel on võimalik valida A-lõige või ratasklošš. See on kokku 130 eri suuruse-kuju variatsiooni. Kui siia veel värvid või pitsid juurde panna, ei tule kombinatsioonidel lõppu!  

Mugav värvel, mis sobib just sulle! 

Kui plaanid oma unistuste seelikut tellima hakata, mõtle esiteks välja, kus hakkad kandma värvlit. On inimesi, kellel see peab olema täpselt piha kõige peenemal kohal, teised eelistavad kanda seelikut nn puusal. Kolmas võimalus on värvel sättida rinna alla. Kaks esimest on rohkem levinud, kõrgemal kandmist kohtame harvem. 

Täiskasvanu värvel on 12 cm lai, nii et täpselt piha kõige peenemal kohal kandes jääb sellest umbes 6 cm üles ja 6 cm allapoole nn piha peenemast kohast. Et värvel on tehtud tugevast venivast kangast, püüab see alati saavutada oma venitamata suurust ning jääb seega alati liikuma keskkoha peenema koha peale. Kui seelik on tehtud kesk-kohal kandmiseks või selle mõõt lihtsalt sobib teie keskkohale täpsemini, pole võimalik seelikut puusa peal kandmiseks allapoole sikutada. Ajutiselt võib see õnnestuda, sest värvel venib, kui paratamatult meie kehad kõndides liiguvad ja seelik nihkub supsti tagasi oma eelistatud kohale teie pihal :)  

Kui tahad teada, kuhumaani on sinu kehal näiteks 8-satsiline ehk 76 cm pikkune seelik, mõõda ennast nii:  

1) seo kumm ümber piha. See jääb iseenesest pidama kõige peenemasse kohta;

2) mõõda sealt alla mitte 76, vaid 70 cm (ehk pool värvli laiusest maha arvesta des). Siis näed kuhu seeliku serv langeb.  

Tuleb muidugi arvestada, et Froufrou satsi-sakiline serv mängib nii vallatult, et see mõõt kõigub paar sentimeetrit siia ja sinna nagunii ;) Aga pikkuse tunde saab kätte! Olulisemaks muutub selline mõõtmine siis, kui soovitakse saada seelikut täpselt maani. Sel juhul on muidugi kohe küsimus ka see, mis jalanõudega maani :D  

Kui eelistad seelikut pigem puusal kanda, võta mõõt samuti umbes sealt, kus jääks asuma värvli keskkoht ehk arvesta, et värvel on umbes 6 cm üleval ja 6 cm allpool. Ja siis taas pikkus. Ei ole olemas valet kohta värvli paigutamiseks. Kõige olulisem on, et sina ennast hästi tunneksid!  

Just sulle sobiv erimõõt!

Täiskasvanute seeliku värvli laius on standardselt 12 cm, kuid teeme hea meelega ka erimõõte. Näiteks 20 cm. Omavahel öeldes tõmbab laiem veniv värvel ilusasti koomale kõik need kehakumerused kõhul, millega paljud naised ise rahul pole. Täpselt nagu trimmiv pesu, loob selliselt tehtud seelik kohe saledama ja siledama visuaali. Ka ei turrita meie satsid kunagi ülespoole, mis aitab suurepäraselt vältida kardetud heinakuhja efekti. Nii et ka kogukamad daamid, tulge proovige julgelt! Paljud on siiralt ja meeldivalt üllatunud, kui võluv üks hästi tehtud ja läbi mõeldud satsiseelik tegelikult nende seljas välja näeb :)

Loomulikult täpselt nii palju, kui endal soov on! Teeme suurima rõõmuga igas pikkuses seelikuid. Lühikesed seelikud on suurepärased suvel kandmiseks, mõni võib olla küll õige kelmikas, aga me ei piira kellegi maitset ;) 3 satsi on ideaalne näiteks tenniseväljakul!

Oleme liigitanud kuni 6-satsilised seelikud lühikesteks (sest 6 satsi on umbes põlvini 170 sentimeetri pikkusel naisterahval). 7-9 satsi on selline klassikaline midi-pikkus.
10 satsist algavad pikad seelikud, mis on maani üldiselt umbes 150-160 cm neiul. Aga kõik need soovitused on keskmised. Mis on ühele maani, on teisele midi. Lühema neiu midi on pikale piigale jällegi peaaegu mini ;)

Sinule sobiva seeliku pikkuse saame teada vaid mõõtes. Iga inimene eelistab värvlit täpselt seal, kus talle mugav on. Inimeste jalad on erineva pikkusega. Ja siis tulevad veel mängu kontsad. Käid sa suvel paljajalu murul või oled kogenud kontsadel kõndija? Maani ulatuva seeliku pikkus muutub satsirea võrra ehk 8 cm kaupa. Nii, et ei ole pääsu mõõdulindi välja võtmisest ja mõõtmisest! 

E-poes on kirjas seeliku kogupikkus ehk näiteks 9-satsine seelik on umbes 84 cm ehk 9 (satsi) x 8 (cm ühe satsi pikkus) = 72 (cm) ja sinna liidame värvli pikkuse ehk 12 cm ja saamegi 84 cm.  

Sümpaatne A vs voogav klošš

A-lõige on klassikaline seeliku lõige ja kuju. Meie A-lõikelised seelikud on piisavalt laiad, et neis mugavalt astuda ja istuda. Lühikesed A-d sobivad hästi igapäevaseks kandmiseks, pikk A-lõikeline seelik on väga mitmekülgne ja täiendab garderoobi nii pidurõivana kui kontoriseelikuna. 

Froufrou kloššid on mõnusalt langevad täisrataskloššid. Lühemad seelikud on vallatud keerutajad, pikad tõelised balliseelikud, mis ärkavad ellu tantsupõrandal. Ka siin on just sinu valik: eelistada rohkem volüümi või klassikalisemat A-lõiget. 

P.S. Laste seelikud on kõik kloššid, sest ei ole midagi ägedamat, kui üks korralikult keerutav satsiseelik ;)

Leia oma unistuste seelik meie valmisseelikute seast või lase endale päris enda tundega iludus õmmelda! Tee tellimus läbi e-poe, kirjuta meile lizkizcouture@gmail.com või täida allolev vorm oma salajaste soovidega ;)


Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Me peame rääkima suurustest!

Järgmine

Venib, ei veni?!

Jaga seda artiklit