Venib, ei veni?!

Meie lehel erinevaid seelikuid uurides leiad terminid nagu „fikseeritud“ ja „veniv“ värvel. Mida need tähendavad? Ja millist oma seelikule soovida?

Enne, kui keemik Joseph Shivers DuPont'i Benger laboris Waynesboros Virginias USAs 1958. aastal erakordselt elastse kiu kokku segas, olid enamus seelikute värvlid fikseeritud. Tõsi, teise maailmasõja järgselt hakati rõivatööstuses kasutama ka kummi, mis andis võimaluse õmmelda seelikule nn kummikanal, ja muuta nii värvel paindlikumaks. Meie seda lahendust oma seelikutel ei kasuta ja seda puhtalt isikliku esteetilise maitse tõttu. Oleme valinud oma seelikute värvli disainimiseks kaks teed.  

„Ei veni“ ehk fikseeritud värvel

Fikseeritud värvel tähendabki seda, et seeliku vöökohal on fikseeritud pikkus ja laius, see ei veni sentimeetritki ja on täpselt nii pikk ja lai, kui kandja soovib. Selline värvel loob ideaalse liivakellasilueti ja annab pihale elegantse viimistletud välimuse. Fikseeritud vöö lahendust kasutame oma naiste My Butterfly tüllseelikutel ja klassikaliselt on vöö 4,5 cm lai. Soovi korral oleme teinud seelikule ka laiema fikseeritud värvli ning kuni 7 cm laiune fikseeritud värvel hinnalisa ei too. Üle 7 cm laiustel värvlitel on aga vaja juba täpsemaid mõõte, et seelik ilusalt istuks ja arvestaks täpselt kandja puusajoont, ning see on eritöö. Ei ole ju täiskasvanud naise keha sugugi mitte sirge joonega ning arvestada tuleb keha kumerustega :) 

Et seelik ikka üle puusa tuleks ja seda mugav kanda oleks, paneme seeliku küljele pea nähtamatu peitluku. Just küljele, sest siis on seda kandjal mugav ise avada ja sulgeda.

Ettevaatust siiski! Kuigi oleme valinud võimalikult vastupidava tülli, on see siiski üsna õrn materjal. Ettevaatamatult rabistades võib tüll luku vahele kinni jäädes katki rebeneda. Kui nii juhtub, olete alati oodatud meie juurde üle vaatama, kas saame paranduseks midagi ette võtta! 

Fikseeritud värvli puhul saab rohkem ka läbi rääkida värvli materjali osas. Reeglina teeme värvli samast kangast, mis on seeliku voodrikski, kuid palju on tulnud ette ka erilahendusi. Võib olla soovid, et värvel oleks hoopis kontrastset värvi? Ehk meeldib sulle pehme samet? Aga kuidas meeldiks kergelt helkiv satiin või luksusliku ja piduliku muljega pits? See kõik on sinu valik!  

Venib!

Shivers’i leiutis, mida tuntakse laiemalt nimega „spandex“ (mis muuseas on inglise keeles anagramm sõnast expands ehk „laieneb“) või elastaan või kaubamärgina Lycra, ongi võimaldanud meil luua mõnusa veniva värvli. 

Sõltuvalt värvli suurusest venib spandeksist värvel 10-20 sentimeetrit, muutes selle ideaalseks lahenduseks lastele, kuna kohati on tunne, et nad vist kasvavad iga päev :P Seetõttu kasutame seda värvlilahendust kõigil laste seelikutel – nii satsiseelikud, kui tüllseelikud. Ka täiskasvanud, kellel keskkoht on pisut kumeram, eelistavad sageli just seda värvlit. Erinevalt tavalisest värvlist see ei sooni ning toimib pisut ka trimmiva rõivana ning see on meie eelistus Froufrou satsiseelikutel ka täiskasvanutele. 

Meie värvlid on õmmeldud alati puhtalt. Võime uhkusega öelda, et meie seelikud näevad ilusad välja nii seest kui väljast! Lisaks elegantsele viimistlusele puudub nii oht, et seeliku värvliõmblus lükkaks ülemist satsi üles. Nii ei teki ka palju kardetud heinakuhja efekti, vaid satsid on alati omal kohal ja mõnusalt langevad. Lisaks saami nii lubada värvli õmblusvaru pea 2 cm, mida on oluliselt rohkem, kui 8 mm laiusel overlocki õmblusel. See omakorda teeb seeliku oluliselt vastupidavaks  - viska või tireleid, seeliku värvel seetõttu ei lagune! Alati on värvlil ka kahekordne teping. Taas selleks, et tagada vastupidavus. 

Froufrou beebiseeliku värvel on meie standardmõõdus 8 cm, lastel 10 cm ja täiskasvanutel 12 cm. Mi Butterfly laste seelikul värvel on 5 cm. Kui on soovi lühemat või pikemat värvlit saada, andke julgelt teada! Saame teha kõiki pikkusi alates 5 sentimeetrist (sest lühem värvel lihtsalt ei hoia seelikut üleval) ja kuni 25 cm pikkune värvel seeliku hinda ei muuda. Eritööna oleme loomulikult valmis ka veel pikema värvli panema või seeliku suisa kleidiks disainima ;)  

Vali ise oma lemmik :)

Loomulikult saab tellida Froufrou seelikut fikseeritud värvliga ja Mi Butterfly seelikut veniva värvliga või lastele seeliku fikseeritud värvliga. See ongi meie võlu, et oleme kõiges, mis me teeme, alati paindlikud! Lihtsalt andke tellimuse kommentaari lahtris oma eelistustest teada ja teeme teie (või teie pisikese preili!) unistused teoks ;)


Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Sinu suuruses ja sinu moodi Froufrou!

Järgmine

Pulmakleitide valu ja võlu!

Jaga seda artiklit