KÕIGE OLULISEM REEGEL: HÄSTI ISTUV PULMAKLEIT


Kuidas osta unistuste pruutkleiti? 
Pruudirõivastuse reeglid on tänapäeval üsna liberaalsed ning oma pulmas võib kanda mida iganes. Ent on üks oluline reegel – selga tõmmata hästi istuv pulmakleit.

Pulmapäev on pikk ja väsitav, seega peab sel päeval kantav kleit olema pruudile paras ja mugav. Ei ole vaja oma päeva vürtsitada hirmuga, et liiga suur kleit võib suvalisel hetkel pruudil seljast libiseda ja naise keset pidu pesuväele jätta. Oma ohud on ka liiga väikesel kleidil. Kui poes võib viieks minutiks kõhu sisse tõmmata ja hinge kinni hoides kohe mitu-mitu numbrit väiksemasse rõivasse mahtuda, siis terve päev hinge kinni hoida on ebarealistlik.  

Kuidas leida hästi istuv pulmakleit?

  1. Tunne oma büsti. Tavapäraselt DD korviga rinnahoidjat kandval neiul võib ju B korv nibud ära katta, aga tulemus ei ole kaunitari vääriline. Jäta rahus vale numbriga kleit poodi, küll leiad õige ja enda suuruses. Ka ei maksa A korviga neiul panustada sellele, et pulmapäeval topib ta kleidi D-korvi sokke täis. See ei kaunista teda teps mitte.

  2. Kui kleite proovima lähed, võta kaasa sõber. Selline, kes on sulle varem ka öelnud, et sorry, jäta see kleit poodi, sest see ei kaunista sind. Isegi minatuurmõõtu daamid võivad aegajalt leida päkapikuriideid, mis on neile väiksed. Siis on vaja kedagi kõrvale, kes reaalselt suudab vaadata, kas tegemist on hästi istuva pulmakleidiga või on kleit liiga suur või väike, kuidas rinnapadjad sobivad sinu büstiga, kas rõivas kuskilt ebaloomulikult kisub jne.

  3. Ära osta kleiti liiga vara. Kui sa pole just viimased kümme aastat stabiilselt samas kaalus olnud, siis ära osta kleiti aasta või kuus kuud ette. Umbes pooltel naistel muutub kaal enne pulmi, seejuures umbes pooltel langeb ja pooltel kasvab. Mis pidi ja kui palju see kaal nüüd täpselt muutub, seda ei ütle sulle üksi kristallkuul. Seega on kuus kuud enne pulmi raske ennustada, milline on hästi istuv pulmakleit.