KUIDAS OSTA UNISTUSTE PRUUTKLEITI?

Pulmakleit on pruutide jaoks üks olulisemaid asju pulmakorralduse juures ning üks põletavamaid küsimusi on, kuidas osta unistuste pruutkleiti. Kuidas selline rõivas siis leida?

Üks võimalus on tellida spetsiaalselt sinule õmmeldud kleit, aga samas müüvad paljud poed ja pulmasalongid valmis kleite. Kindlasti tasub seal üht-teist selga proovida, isegi kui plaan on lasta kleit õmmelda.

Valmis pulmakleite leiad pruudisalongidest:

 • Anna-Bella

 • Pärl

 • Veronique

Moemajadest:

 • Marimo

 • Nymf bridal

 • Aldo Järvsoo

Rõivapoodidest:

 • Kleidibutiik

Teise ringi poodidest:

 • Paavli kaltsukas

 • Taaskasutuskeskus

Pruutkleitide salongid on spetsiaalset pühendunud vaid pulmarõivasete müümisele. Neil on kohapeal kõige laiem valik ja kiirelt saab ülevaate, mida pakutakse, mis on moes. Saab proovida eri stiile ja leida, mis hingelähedane. Lisaks Eesti salongidele, on populaarsed siin ka Riia pruutkleitide poed.

Paljud moemajad loovad eraldi pruutkleidi kollektsioone, tihti on neil ka juba ühteist valmis, mida saab selga proovida.

Samas võib leida kenasid valgeid kleite ka kõige ebapruudilikumatest kohtadest nagu Kaubamaja või Prisma rõivalett. Kui see on täpselt sinu pulma kleit, siis nii on.

Ei tasu mööda vaadata ka taaskasutusest. E-bayst, osta.ee-st, etsy.com-ist leiab imelisi kleite. Lisaks kohalikud teise ringi ärid. Ka piiritaga on ilmelisi teise ringi pulmakleidi poode.

Mis edasi?

Eelarve. Mõtle välja, kui palju oled valmis kleidi eest maksma. See teeb unistuste pulmakleidi ostmise märkimisväärselt lihtsamaks. Sest tõesti, pruutkleite on saada igas hinnas. Taaskasutatud kleidi leiab mõnekümne euroga, disainerkleitide eest võib maksta mitmekümneid tuhandeid.


Kõige tähtsam: kohendamine

Sageli juhtub, et ostad poest unelmate pruutkleidi, aga see on liiga pikk või lai või on sel liiga vähe kaunistusi. Pole probleemi, peaaegu kõike saab parandada, piiravad vaid fantaasia ja eelarve.

Taaskasutuskleidid vajavad sageli hella kätt, et vaadata üle õmblused, kaunistused taas külge õmmelda ja paigata siit-sealt. Kui oled leidnud peaaegu õige pruutkleidi, on seda võimalik pisut kohendada, et kleit oleks täpselt õige. Paljud salongid pakuvad ka ise seda teenust, kui neilt kleit osta.

Kui salong seda teenust ei paku, tuleb ise leida õmbleja. Hea meelega teeme ka meie pulmakleite lühemaks, lisame kaunistusi, tülli, kohendame büsti jne. Lihtsalt teadmiseks, kleiti on alati lihtsam teha väiksemaks ja lühemaks kui suuremaks ja pikemaks. Saab ka viimast, aga see on oluliselt keerulisem ja kallim.

Mida vähem muudatusi, seda lihtsamat ja soodsamalt saab läbi. Mida kallim kleit originaalis, seda rohkem see annab mänguruumi, sest kvaliteetsed materjalid hargnevad vähem, rõivastel on suurem õmblusvaru, õmblused on puhtamad ja selgemad. Hiina imekleidid on kohati sellised õmbluspusad, et puutudes odav polüester rebeneb ja tuleb olla väga loominguline nende täiustamisel. Saab hakkama, aga aega võtab, mis tähendab, et kleidi kohendamine võib kleidist oluliselt kallimaks minna.

Mida me kõige rohkem teeme

 1. Lühendame. Konkurentsitult kõige vajaminevam teenus on kleidi lühemaks tegemine. Lihtsa kleidi saab kiiresti lühemaks, samas kümnete, kohati sadade tüllimeetrite lõikamine võtab tunde, mõnikord isegi päevi. Kui kleiti alumist serva kaunistab pitsserv või vormib krinoliin, tuleb see kõigepealt eemaldada, kleit lühemaks lõigata ja pits või krinoliin tagasi panna. See annab õmblejale kaharama kleidi puhul tööd juba nädalaks.

 2. Paikamine. Armastame mitmenda ringi pruutkleite. On superäge vaadata, kuidas neid on õmmeldud, milliseid materjale ja töövõtteid kasutatud. Sageli on need tõelised meistriteosed. Samas vajavad need hella kätt. Kandes ikka juhtub – natuke pitsi rebeneb siit, pärl kaob sealt. Me suurima hea meelega alati vaatame kleidid üle ja paikame hella käega.

 3. Kaunistused. Kõike ja rohkem. Kõike saab. Meil on valik pärleid, pitse, kive, mida kleidile lisada – tikime juurde pärleid, kleebime kristalle. Lisame alusseelikule tülli. Kui on idee, mida vaja, leiame viisi kuidas saab või pakume, mis sobib. On juhuseid, kus osavad sõrmed pigem eemaldavad kaunistusi, sest vähem on rohkem.

 4. Piha ja büsti kohendamine. Saab suuremaks, saab väiksemaks.