Satsiseeliku hooldusjuhend

Mõned näpunäited ilusaks pikaks kandmiseks:
  • Üldiselt saab Froufrou seelikuid kanda kaua aega ilma, et nad määrduksid. Kui aga juhtub mõni õnnetus või lihtsalt vajab seelik värskendust, võib Froufrou seelikuid pesta kas käsitsi või õrna kuni 30 kraadise pesuprogrammiga masinas. Seeliku õmblemisel kasutatud pehme tüll kannatab pesu hästi, kuid on tundlik liigse loksutamise suhtes (tsentrifuug mitte üle 800 rpm)
  • Ära pane seelikut kuivatisse!!!!!!
  • Ole ettevaatlik heleda värvliga seelikutega! Värvli jaoks kasutatud kangas võib väga kergesti värvi külge võtta. Pese seelikut kas teistest rõivastest eraldi või väga sarnast värvi pesuga. Abiks on ka värvikogumise lapid! :)
  • Kui juhtub, et seelik on kapis või kohvris kortsunud või ei hoia tüll enam nii kohevalt ja kleepub iseenda külge, aitab üks hea auru-vann :) Kui aurutit ei ole, saad seelikut aurutada vannitoas! Aurutamiseks riputa seelik riidepuuga vannituppa, pane duššist jooksma kõige kuumem vesi ja jäta see jooksma. Ära lase vett otse seeliku peale! Mine ise vannitoast väja ja sule uks. Nii läheb vannituba mõnusalt auruseks ;) Pane vesi umbes viie minuti pärast kinni, kuid jäta seelik veel kinnisesse vannituppa seisma. Voilla! Seelik on taas kohev ja mõnus! Alternatiivina võta seelik riidepuuga vannituppa kaasa, kui lähed dushi alla ;)
  • Pika kandmise järel võib juhtuda, et satsid ei hoia enam nii kohevalt. Kohevust saad tagasi, kui paned niiske seeliku kuivama nõnda, et riputad seeliku alumist serva pidi nöörile (seeliku alumine serv on riidepuu külge kinnitamiseks lihtsalt liiga lai... :P), nii et satsid kuivavad ära “tagurpidi”
  • Seeliku tülli ja alusseelikut võib ka triikida. Tüllile vali madalaim kuumus, aluskangas kannatab keskmist kuumust. Kui aluskangas vajab tugevamat (kuumemat) triikimist, tuleb triikraud hoida tülliga otse kokku puutumast. Triigi ettevaatlikult läbi niiske kanga satside vahelt “õigelt” poolt. (Sisemiselt poolelt triikides võid kogemata satsidele nurgad või kortsud sisse triikida). Tülli kortsude vastu aitab triikimisest tõhusamalt siiski kirjeldatud aurutamine.
  • Mõnikord sattub seelik “õnnetusse” ja mõni sats rebeneb :( Ikka juhtub, aga pole hullu! Pöörduge selle murega otse meie poole! Kui meil on sama värvi tülli või pitsi, saame satsi kergesti asendada. Assortiiseeliku puhul saame satsi välja vahetada seeliku värvi-valikuga sobiva tülliga :) *
  • Tuleb ka ette, et mõni väike neiu kasvab suuremaks või küpsema neiu kehakuju muutub! Klošš-seelikutel saame soovi korral ära vahetada seeliku värvli ühe suurusnumbri võrra suuremaks või väiksemaks. Näiteks võib lasteseelik pikkuse poolest veel kandmiseks sobida, aga värvel on pisut kitsaks jäänud. A-lõikelise seeliku värvli saame samuti vajadusel ühe suurusnumbri võrra väiksema vastu vahetada, kuid suuremaks mitte. Kui just ei ole seeliku kandja valmis ühest-kahest satsireast loobuma ja lühemat seelikut kandma ;) *

Soovime kogu südamest, et teie valitud seelik saaks teie lemmikuks riide-esemeks ja kannate seda veel aastaid! Näeme palju vaeva veendumaks, et meie seelikute jaoks valitud kangad oleksid kvaliteetsed ja vastupidavad, et õmblustöö oleks ka sisepoolelt ilus vaadata ja peaks vastu kas või tuhat kandmiskorda. Usume vastutustundliku tarbimise ja ostlemise vajadusse ja teame, et iga meie seeliku soetaja on oma ostu hoolikalt läbi mõelnud ja hindab meie isiklikku panust! :)

* Parandus- ja ümberõmblemise teenused on tasulised. Täpne hind sõltub parandamist vajavast probleemist ja õmblustöö keerukusest. Oleme igal juhul õigeim valik enda tehtud rõivastega tegelemiseks! Mure korral kirjutage meile lizkizcouture@gmail.com ning kirjeldage võimalikult täpselt oma vajadust.